ENARRU

Altunizade Yerleşkesi

Adres: İcadiye-Bağlarbaşı Caddesi, No: 40, 34662Üsküdar / İSTANBUL
Telefon: +90 216 474 08 60
Tanıtım Ofisi: +90 216 988 14 00
Faks: +90 216 474 08 75
E-Posta: 29mayis@29mayis.edu.tr

Ümraniye Yerleşkesi

Adres: Dr. Fazıl Küçük Caddesi, No: 6, YamanevlerÜmraniye / İSTANBUL
Telefon: +90 216 988 1009
Tanıtım Ofisi: +90 216 988 14 00
Faks: +90 216 474 08 75
E-Posta: 29mayis@29mayis.edu.tr
İLETİŞİM FORMU İÇİN TIKLAYIN
Altunizade - Ümraniye Yerleşkesi Servis Saatleri İçin Tıklayınız!

Altunizade Yerleşkesi'ne Ulaşım

Metrobüs ile Ulaşım: Metrobüs ile ulaşım, hem Avrupa hem de Anadolu yakasından gelişlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Metrobüsle gelişlerde Altunizade durağında inilerek üst geçitler vasıtasıyla yolun karşısına geçilir. Kısıklı Caddesi boyunca 5 dakika yürüyerek İcadiye Bağlarbaşı Caddesine dönülür. Cadde boyunca 300 m. yürünerek sağda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Altunizade Yerleşkesine varılır.

Marmaray ile Ulaşım: Marmaray’la Üsküdar durağında indikten sonra Üsküdar Meydanına çıkılır. Bağlarbaşı’ndan geçen herhangi bir otobüs veya dolmuşa binilerek Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında inilir. Yolun karşısına geçip İcadiye Bağlarbaşı Caddesine dönülür. Cadde boyunca 300 m. Yürünerek sağda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Altunizade Yerleşkesine varılır.

Toplu Taşıma ile Ulaşım:  Beşiktaş, Kabataş ve Eminönü’ndeki iskelelerden hareket ederek deniz ulaşımıyla Üsküdar İskelesi’ne gelinir. Üsküdar Meydanından Bağlarbaşı’ndan geçen herhangi bir otobüs veya dolmuşa binilerek Bağlarbaşı Kültür Merkezi durağında inilir. Yolun karşısındaki İcadiye Bağlarbaşı Caddesine dönülür. Cadde boyunca 300 m. Yürünerek sağda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Altunizade Yerleşkesine varılır. 

Ümraniye Yerleşkesi'ne Ulaşım

Metrobüs ile Ulaşım: Metrobüs ile ulaşım, hem Avrupa hem de Anadolu yakasından gelişlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Metrobüsle gelişlerde Altunizade durağında inilerek üst geçit vasıtasıyla Mahir İz caddesine gidilir. Ümraniye yönüne doğru gitmekte olan Ümraniye-Dudullu minibüsleri kullanılarak (veya aşağıda belirtilen otobüslerle) 75. Yıl Cumhuriyet Meslek Lisesi durağında inilir. Bir üst caddede (Alemdağ caddesi) bulunan CANPARK AVM’nin önünde yarım saatte bir shuttle aracımız hareket etmektedir. Bununla ulaşım sağlanabilir.

Marmaray ile Ulaşım: Marmaray’la Üsküdar durağında indikten sonra Üsküdar Meydanına çıkılır. Aşağıda da belirtmiş olduğumuz otobüs hatları veya beyaz başlıklı Ümraniye-Dudullu minibüsleri ile ulaşım sağlanabilir.

Altunizade Yerleşkesi İçin Duraktan Geçen Otobüsler

1A

ALTUNİZADE - FISTIKAĞACI - ÜSKÜDAR

1B

ALTUNİZADE - DOĞANCILAR - ÜSKÜDAR

2

ÜSKÜDAR - ALTBOSTANCI

3ÜS

ÜSKÜDAR - ACIBADEM - KADIKÖY

9ÜD

ÜSKÜDAR - ÜMRANİYE - DUDULLU

11C

ÜSKÜDAR - EMNİYET MAHALLESİ

11D

ÜSKÜDAR - İNKILAP MAHALLESİ

11L

ÜSKÜDAR - BULGURLU MAHALLESİ

13

KADIKÖY - ÇAKMAK MAH. - ATAŞEHİR

14M

KADIKÖY - KAVACIK

15F

KADIKÖY - BEYKOZ

110

KADIKÖY - TAKSİM

120

KADIKÖY - MECİDİYEKÖY

125

KADIKÖY - BOĞAZİÇİ ÜNİV. - R. HİSARÜSTÜ

127

KADIKÖY - TOPKAPI - DAVUTPAŞA

129

ALTUNİZADE - MECİDİYEKÖY

320

ALTUNİZADE - FERHATPAŞA

500

CEVİZLİBAĞ - KADIKÖY

500A

KADIKÖY - EDİRNEKAPI

Ümraniye Yerleşkesi İçin Duraktan Geçen Otobüsler

9ÜD

ÜSKÜDAR-Ş.ŞAHİNBEY

320

ÜSKÜDAR-FERHATPAŞA

9A

ÜSKÜDAR-ATAKENT

ÜSKÜDAR-ÇEKMEKÖY

ÜSKÜDAR-ŞAHİNBEY

11K

ÜSKÜDAR-KAZIM KARABEKİR

11D

ÜSKÜDAR-İNKİLAP MAH.

13

KADIKÖY-ÇAKMAK

14

KADIKÖY-YENİDOĞAN

14K

KADIKÖY-KAZIM KARABEKİR

14ES

KADIKÖY-ESENŞEHİR

14B

KADIKÖY-ADEM YAVUZ

14DK

KADIKÖY-İNKILAP MAH.

Altunizade Yerleşkesi'ne Özel Araç ile Ulaşım

D-100 Edirne/Topkapı Yönünden Geliş: Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten (1750 metre) sonra Üsküdar Sapağı’ndan (Boğaziçi Köprüsü’nden sonra ikinci çıkış) girilir.

D-100 Ankara Yönünden Geliş: Boğaziçi Köprüsü’nden gelmeden önce son çıkış Altunizade-Üsküdar- Ümraniye sapağından girilir. Köprülü kavşaktan sola devam edilir.

TEM Otoyolu'ndan Geliş: Ümraniye-Üsküdar çıkışından girerek anayoldan ayrılmadan doğruca devam edilir. Çamlıca Tüneli ve Altunizade Köprüsü’nü geçtikten sonra Kısıklı Caddesi boyunca ilerlenir, Cadde sonuna gelindiğinde Beykoz yönü takip edilip sağa dönülür. İcadiye Bağlarbaşı Caddesine girip 300 m ilerlendiğinde sağda İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Altunizade Yerleşkesine varılır.

Ümraniye Yerleşkesi'ne Özel Araç ile Ulaşım

D-100 - Edirne/Topkapı Yönünden Geliş: Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten (2500 metre) sonra Ümraniye-Şile Sapağı’ndan (Boğaziçi Köprüsü’nden sonra üçüncü çıkış) girilir. Şile otobanı takip edilerek Küçüksu-Hekimbaşı sapağından giriş yapılır. İlk ışıklardan sol önümüze gelen diğer ilk ışıklardan sağ yapılır.

D-100 - Ankara Yönünden Geliş: Boğaziçi Köprüsü’nden gelmeden önce son çıkış Altunizade-Üsküdar- Ümraniye sapağından girilir. Köprülü kavşaktan sağa Ümraniye-Şile yönüne devam edilir.

TEM Otoyolu'ndan Geliş: Ümraniye-Üsküdar çıkışından girerek tekrar ilk sapak olan Hekimbaşı-Çavuşbaşı sapağından giriş yapılır. Önümüze gelen ilk ışıklardan sağ yapıldıktan sonra o yolu takip ederek Ümraniye Yerleşkesine ulaşım sağlanmış olur.