Kampüste Yaşam

 

Şehrin Merkezinde Bir Kampüs

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi sizlere şehrin merkezinde, doğayla iç içe, ferah ve huzur verici bir kampüs ortamı sunuyor. Üsküdar Bağlarbaşı’ndaki kampüsümüz, İstanbul’un tüm merkezlerine, kültürel ve doğal zenginliklerine doğrudan ve kolayca ulaşabileceğiniz bir noktada; Boğaziçi Köprüsü’ne, Metrobüs’e yürüme mesafesinde bulunuyor. Yine kampüse yakın bir konumda bulunan Marmaray’la Avrupa ve Asya yakası arasında çok hızlı seyahat etmeniz mümkün.

Ayrıca Ümraniye, Elmalıkent’te şehrin ana arterlerine yakın mesafede ve doğayla iç içe geniş bir kampüs inşası için de hazırlıklar yoğun biçimde devam ediyor. Üniversite öğrencileri, akademisyenler ve personelin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanan kampüs, 206 bin metrekare kapalı alana yayılıyor. Kampüs içerisinde neoklasik tarzda inşa edilecek binalarda ferah ve huzurlu bir çalışma ortamı sunulacak.


Doğu ile Batı’nın Kavşak Noktası

Kampüslerimiz, Doğu ve Batı mimarisinin eşsiz estetik uyumunu yansıtan bir anlayışla tasarlandı. Eğitim-öğretim, kütüphane, sosyal tesisler ve idare binalarından oluşan kampüsümüzde, huzurlu ve rahat bir ortamda evrensel bilgiye ulaşma olanağı elde edeceksiniz.


Derslikler ve Seminer Odaları

Kampüsümüzde her türlü bilimsel ve kültürel etkinliğe elverişli bir konferans salonu, anfi/derslikler bulunuyor. Anfi /derslik ve seminer odaları, akıllı tahta, yansıtıcı ve bilgisayarlarla desteklenmiş olup ayrıca öğrenci kulüp faaliyetleri için özel mekanlar ve bilgisayar odaları bulunuyor.


Kütüphane, Okuma Salonları

İstanbul 29 Mayıs Üniversite Kütüphanesi öğrencilere huzurlu ve ferah bir çalışma ortamı sunuyor. Üniversite kütüphanesinde sosyal ve beşeri bilimlerin farklı alanlarında 70.000’in üzerinde kitap bulunuyor.

Ayrıca Üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencileri, kampüs alanında bulunan İSAM Kütüphanesi’nin araştırma imkanlarından yararlanabiliyor. Alanında tartışmasız en iyi ihtisas kütüphanesi olan İSAM Kütüphanesi, sosyal bilimlerin birçok alanında zengin bir kitap ve süreli yayın koleksiyonuna sahip.


Sosyal Yaşam

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde renkli bir sosyal yaşam sizi bekliyor. Kampüste akademik etkinliklerle sosyal ve kültürel yaşam birlikte akıyor. Akademik etkinliklerle çalışma alanınızda derinleşme imkanı sunarken, sosyal ve kültürel etkinliklerle de farklı dünyalarla tanışabilirsiniz.


Yemek

Yemekhanemizde, Türk mutfağının birbirinden leziz yemekleri güler yüzlü aşçılarımız tarafından hijyenik bir şekilde hazırlanıp servis ediliyor.


Kafeterya

Kampüs alanında öğrencilerimiz için diğer binalarla mimari ve estetik uyum içinde, konforlu bir kafeteryamız bulunuyor. Kafeteryada sıcak ve soğuk hızlı yiyecek ve içeceklerden uygun ücretlerle faydalanabilir, geniş kafeterya salonunda arkadaşlarınızla sosyalleşebilirsiniz. Lezzetli seçenekler, güler yüzlü hizmet, huzurlu ve keyifli bir ortam kafeteryamızda sizi bekliyor.


Spor

Kampüsümüzde basketbol ve voleybol oynayabileceğiniz spor sahaları, konukevlerinde de masa tenisi oynayabileceğiniz alanlar bulunuyor.


Sağlık

Sağlığınız bizim için çok önemli. Kampüsümüzde bulunan sağlık ünitesi ve sağlık görevlimiz, tüm öğretim elemanları ve öğrencilerin acil sağlık problemlerinde hizmet veriyor.