ENARRU

Öğrenci Danışmanlık Sistemi

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi tüm öğrencilerine akademik gelişimleri için gerekli altyapıyı ve desteği sağlıyor. Lisans seviyenizden itibaren başarılı bir akademik geleceğe hazırlanmanız ve gerekli donanımı kazanmanız için azamî destek sağlıyoruz.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi olarak öğrencilerimize dört farklı türde danışmanlık hizmeti sunuyoruz. 

1. Bireysel danışmanlık: Her bir öğrencimizin üniversitemizdeki akademik yaşamında ona rehberlik edecek bir bireysel danışmanı var. Bölüm yöneticileri tarafından akademik kadromuz içerisinden belirlenen bireysel danışmanlarınız, öğrenim süreniz boyunca akademik performansınızı izliyor, kayıt dönemlerinde ve akademik tüm problemlerinizde size destek oluyor.

2. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik: Akademik performansınızın ancak sağlıklı ve mutlu bir yaşamla mümkün olabileceğinin farkındayız. Bu nedenle akademik gelişiminiz kadar, bireysel ve sosyal gelişiminizi de destekliyoruz. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanlarımıza, ihtiyaç duyan her öğrencimiz başvurabiliyor.

3. Akademik Destek Programı danışmanlığı: Devam ettikleri programa uyumla ilgili sorunlar yaşayan veya ortalaması lisans sınıflarında 4 üzerinden 2’nin ve hazırlık sınıflarında 100 üzerinden 70’in altında seyreden öğrencilere yönelik Akademik Destek Programı uygulanıyor.

4. Akademik Gelişim Programı danışmanlığı: Akademik Gelişim Programı çerçevesinde öğrencilerimize, Türk sanat müziğinden hat, ebru vb. geleneksel sanatlara, felsefe okumalarından şiir çözümlemelerine, Arapça ve İngilizceden Yunanca ve Farsçaya pek çok alanda kendilerini geliştirme imkanı tanınıyor.