Öğrenci Görüşleri

Fatima Zamanlı Psikoloji Bölümü Öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi genç bir üniversite olmasına rağmen, İstanbul’un kalbindeki eşsiz konumu ve öğrencilerine sunduğu aile ortamıyla, her yıl tıpkı benim gibi dünyanın dört bir yanından pek çok öğrenciyi cezbediyor. 29 Mayıs’ta ilk yılım ve Azerbaycan’dan buraya bu üniversiteye geldiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Biliyorum ki yerimizde olmak isteyen birçok öğrenci var… İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi yeni ama bir o kadar da köklü ve güçlü bir üniversite. Ben burada, doğru yerde olduğuma inanıyorum. Eğer siz de benim gibi pişman olmayacağınız bir karar vermek, kıtaların buluştuğu bu güzide şehirde iyi ve nitelikli bir eğitim almak istiyorsanız, siz de 29 Mayıs’ta olmalısınız.
Müge Durukan Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) 1. Sınıf Öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi güçlü akademik kadrosu, zengin kütüphanesi ile İstanbul’un merkezinde bulunan, farklı medeniyetlerin en güzel renkleri ile birbiriyle buluştuğu, herkesin birbirine yardımcı olduğu, samimi ve size kendinizi evinizde hissettiren bir üniversite. Türkiye’de Çeviribilim alanında en güçlü akademik kadronun bizim üniversitemizde olduğunu düşünüyorum. Böyle güçlü bir akademik kadrodan eğitim aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve “İyi ki 29 Mayıs Üniversitesi’nin öğrencisiyim” diyorum.
Yunus Emre Müslümoğulları Felsefe Bölümü Öğrencisi
İstanbul’un fethinden ilham alarak eğitimin fethini başlatan üniversite: İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğrencisi olmak, tercih günlerinde giriş kapısından girdiğinizde başlar. Kampüse adımınızı attığınızda sizi sağ taraftan karşılayan Rektörlük binası, sol taraftan selamlayan Edebiyat Fakültesi ve hemen karşıdan sizi kucaklayan İSAM Kütüphanesi… Bir kaç adım sonra saklı bir cennet köşesi edasında bahçemiz, size yılların yaşını saklı tutan ağaçlarıyla, berrak, balıklı gölüyle sizi bir piyano dinletisi gibi alıp götürür. Üniversitemizde hocalarımızın bize ismimizle hitap etmeleri ve onların kapısını her zaman “tık tık” çalabilmemiz, burada herkesin içtenlikle, koşulsuz bir samimiyetle bizi kucaklamaları, üniversitemizde bir aile huzurunu solumamızdaki en büyük sırdır. Temel misyonu yaşama ve akademik hayata bireyler yetiştirmek olan okulumuzun, bu yolda bizleri bireysel gelişimimizden akademik öğrenimimize kadar sürekli desteklemesi ve tüm öğrencilerine aynı titizlikle yaklaşması başarımızın yegane kaynağıdır. Tüm arkadaşlarımızın burslu olması, koşulsuz olarak yurt imkanından cep harçlığına kadar bizlerin her daim yanında olması, üniversitemizin gerçek bir vakıf üniversitesi felsefesine sahip olmasının en somut eseridir. Bu minvalde yazacak ve anlatacak çok misal var, kalemimden çıkanlar deryada katre...
Furkan Kirazlı Ekonomi Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi
29 Mayıs, kıtaları buluşturan İstanbul’da, tarihi mimarisi ve doğayla iç içe kampüs ortamıyla keyifli bir öğrencilik hayatı sunuyor. Dinamizm ile tecrübeyi birleştiren öğretim kadrosu, büyük olanaklar ile bezenmiş kampüs hayatı, modern ile klasik mimariyi bünyesinde barındıran çağdaş sınıfları ve laboratuvarları ile öğrencinin hayatını kolaylaştırması eğitimimiz açısından çok büyük fırsat. Dünyanın sayılı kütüphanelerinden biri olan İsam Kütüphanesinde ders içi ve ders dışı araştırma yapmak ise büyük ayrıcalık. Üniversitemiz bizlere İngilizce hazırlık sınıfında İngilizceyi adeta yaşayarak öğrenme, Akademik Gelişim Programı ile de ilgili olduğumuz alanlarda uzmanlaşma imkanı sunuyor. 29 Mayıs Ekonomi Bölümünde ise Borsa/Finans laboratuvarında, aldığınız teorik bilgiyi uygulamaya dökme fırsatı sizi bekliyor. Siz de Ekonomi, Finans, Bankacılık ve Para Politikalarına ilgiliyseniz, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesini seçmekle benim gibi hayatınızın en doğru kararını vereceğinize şüpheniz olmasın.
Berfin Çinko Psikoloji Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi her alanda bilgisini, kültürünü ve ilgisini hissedebileceğiniz mütevazi hocaları, hiçbir yerde bulamayacağınız herkesin birbirine saygı çerçevesinde yaklaştığı arkadaş ortamı, 40 farklı ülkeden gelen kardeşlerimizi ve böylelikle farklı kültürleri sımsıkı bağlayan yapısı, İngilizce, Arapça ve yurt dışından gelen öğrenciler için Türkçeyi en ileri seviyede öğrenebileceğiniz Hazırlık sınıfları, görsel sanatlar, yabancı dil, müzik gibi pek çok alanda ders alabileceğiniz Akademik Gelişim Programları, aktif öğrenci kulüpleri, bütün güzel imkanların sağlandığı yurtları, ulaşım araçlarının hepsine yakın merkezi konumu, rahat nefes alabileceğiniz yeşilin her tonunu barındıran bahçesi, her konuda danışabileceğiniz personelleri ve belki de dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız kitaplara ulaşmanızı sağlayan İSAM Kütüphanesi ile aile sıcaklığında bir ilim, bilim, kültür, medeniyet yuvası... Eğer siz de benim gibi hayatınız boyunca pişman olmayacağınız bir karar vermek istiyorsanız, Psikoloji isteyip, sizi akademik anlamda en üst seviyeye taşıyacak hocalarla tanışmak, onlardan ders almak ve psikolojinin insan hayatındaki önemini bilip çok mutlu hissetmek için kesinlikle aramıza katılmalı, ailemizin eksik kalan parçalarını tamamlamalısınız.
Abdüsselam İslam Makedonya, Tarih Bölümü, 2. Sınıf Öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, yeni ve bir o kadar da güçlü bir üniversite. Çocukluğumdan beri en büyük hayalim İstanbul’da üniversite okumaktı. Burada dünyanın dört bir yanından öğrencilerle adeta kardeş gibiyiz. Balkanlarda özellikle Osmanlı tarihi gerçekten çok farklı ve yanlı öğretiliyordu. 29 Mayıs Tarih Bölümünde gerçek tarihi öğreneceğime ve ülkeme aktaracağıma inanıyorum. Siz de kardeşlik ve misafirperverliği seviyorsanız, İstanbul’un kalbindeki 29 Mayıs’a bekliyoruz.
Gülalek Annamuradova Türkmenistan, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, 2. Sınıf öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’nde okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Burası benim yuvam gibi. Etkinliklerle, gezilerle Türkçeyi ‘yaşayarak’ öğreniyorum. Ayrıca İngilizceyi de gündelik yaşamda etkin biçimde kullanabilecek şekilde öğreniyoruz. Dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerle birbirinden farklı kültürleri tanıma imkanı buluyorum. Tıpkı Martin Luther King gibi ‘bir rüyam var’ diyerek İstanbul’a geldim. Ve o rüyayı 29 Mayıs’ta bulduğuma inanıyorum.
Keldibay Oskinbayevü Kazakistan, Felsefe Bölümü, 2.Sınıf öğrencisi
Burada İstanbul’da tarihi ve kültürel yerleri gezerek adeta tarihi yeniden yaşıyoruz. Konukevimiz, yemekhane ve dünyanın sayılı ihtisas kütüphanelerinden İSAM Kütüphanesi kampüsümüzde bulunuyor. Ayrıca yaz tatillerinde uçak biletlerimizi bile karşılayacak kadar bizi düşünen bir üniversitemiz var. Hocalarımız her konuda bize destek oluyorlar. İstanbul’da okuyan Kazakistanlı arkadaşlarımız bize ‘dünyadaki en mutlu insanlar siz olmalısınız’ diyor.
Akmuhammed Nuraliyev Türkmenistan, Felsefe Bölümü, İngilizce 1. öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, kütüphanesi ve zengin araştırma kaynaklarıyla, gerçekten ilim öğrenmek isteyenler için eşsiz fırsatlar sunuyor. Burada Türk misafirperverliğini yaşıyor, kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Kütüphane, konukevi ve yemekhanenin aynı kampüs içerisinde olması çok büyük bir avantaj. Ayrıca Türkçe Hazırlık Programında İstanbul’un kültürel ve tarihi merkezlerini gezerek, Türkçeyi eğlenerek öğreniyoruz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen uluslararası öğrenci arkadaşlarımızla, farklı kültürlere ve dünyaya açılan bir kapı 29 Mayıs.
Adem Swafa Uganda, Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi, 4. Sınıf öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi’ni tercih etmemin en önemli sebepleri, medeniyetler şehri İstanbul’un merkezinde bulunması ve uluslararası öğrencilere tanınan imkanlar. Her yıl ülkemize gidiş-dönüş uçak bileti sağlanması, sağlık sigortası, konukevi ve aylık destek bursları ve çok daha fazlası 29 Mayıs’ta. Öğrencisi olduğum İslam ve Din Bilimleri Fakültesi akademik kadrosu, alanında ilk akla gelen uzman isimlerden oluşuyor. Ve İslami İlimler için çok önemli olan Arapçayı çok iyi öğretiyor. İslam ve Din Bilimleri okumak istiyorsanız en doğru adres, 29 Mayıs.
İbrahim Aygül Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 3. Sınıf Öğrencisi
İsmi ile İstanbul’un fethini, mimarisi ile Batı ile Doğu’nun, medeniyetleri kucaklaştığı sanatı, Bosna’yı, Endülüs’ü ve en çok da İstanbul’u temsil eden kimliği ile baştan sona bir kültür üniversitesi... Ve samimi havası ile sıra dışı bir kampüste okumak… İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğrencisi olmak bir ayrıcalık.
Feyzanur Hacıfettahoğlu Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi, 4.Sınıf öğrencisi
İstanbul’da bir üniversitede olmak, eğitimin, medeniyetin ve hayatın merkezinde olmak demek. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde öğrenci olmak ise çok çalışmak, azmetmek ve başarının kapısını tıklatmak demek. İstanbul’un kalbinde olan bu üniversitede beni en mutlu eden şey, Arapça Hazırlık Programı sayesinde başka bir dili ana dilim gibi konuşabilme hayalimin gerçekleşmesi. Bu sayede İslami İlimleri, birincil kaynaklara inerek, derinden anlama imkanı elde ediyorum.
Rana Ayhün Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İngilizce 2. Sınıf öğrencisi
Güçlü akademik kadroya sahip, yüzde yüz İngilizce eğitimi veren ve ikinci bir dil öğrenmemize de destek olan, uluslararası öğrencilerle evrensel bir kampüs ortamının yanı sıra yurtdışı eğitim imkanları da sunan ve etkin öğretimiyle mezuniyet sonrası geniş iş yelpazesi imkanına kavuşturan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü okumanın ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.
Emina Kızılkaya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, 2. Sınıf Öğrencisi
Üniversitemiz tarafından hazırlık öğrencilerine vaat edilen ücretsiz İngiltere seyahati için sene başından itibaren sıkı ve düzenli bir çalışma yapmıştım. Sene sonunda aldığımız IELTS dersleri sayesinde bu gezi programı için geçerli puanı aldım. İngiltere'ye gittiğimizde kursumuz ve evlerimiz ayarlanmıştı. Arkadaşlarımla yaptığım seyahatlerde Londra , Liverpool , Leeds ve Edinburg şehirlerini görme şansımız oldu. İngilizcemi geliştirdiğim ve yeni bir ülkeyi keşfedebildiğim bu gezi benim için unutulmaz bir deneyimdi.
Zhumakan İsmailova Türk Dili ve Edebiyatı, 4. Sınıf Öğrencisi
Kültürlerin kavşak noktası İstanbul’da okumak herkes için büyük bir fırsat. İstanbul kalbinde bulunan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinde tüm dünyayı tanıyorsunuz. Çünkü okulumuz yaklaşık 40 ülkeden öğrenciyi bünyesinde barındırıyor. Ben de “Neden ben de bu kültürün bir parçası olmayayım?” dedim ve 29 Mayıs’a geldim. Zengin akademik kadrosuyla akademik kariyerime doğru bir yön vereceğine inanıyorum. İyi bir akademik rehberliğin yanı sıra cazip burs ve yurt imkanlarına sahip olmak isterseniz siz de benim gibi “29 Mayıs” demelisiniz.
Ahmet Cesur Türk Dili ve Edebiyatı , 4. Sınıf Öğrencisi
İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nde öğrenci olmak, beraberinde iki ayrıcalık daha kazandıracaktır size. Birincisi kendi başına ayrı bir üniversite olan İstanbul, diğeri de diğer hiçbir üniversite öğrencisinin sahip olamadığı İSAM Kütüphanesi. Böyle bir ilim ve kültür ortamının yanı sıra sizinle aynı zamanda arkadaş olabilen alanında yetkin, mütevazi hocalar da size eşsiz bir eğitim hayatı sunacaktır. Kendi alanında yetkin ve entelektüel bir birikime sahip olmak istiyorsanız İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi doğru tercih. Dahası, görevi ne olursa olsun samimi insanların olduğu huzur dolu bir kampüs ortamı 29 Mayıs'ta sizi bekliyor.