Öğrenci Yurtları

Öğrenci yurtlarımız, öğrencilerimize konfor, estetik ve güveni bir arada sunuyor. Üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak üzere, Ümraniye Yerleşkesi'nde "Kız Öğrenci Yurdu", Elmalıkent Yerleşkesi'nde ise  "Erkek Öğrenci Yurdu"muz bulunuyor.

Ümraniye Kız Öğrenci Yurdu

Üniversitemizin Ümraniye Kız Öğrenci Yurdu, Ümraniye’de yeni yerleşke alanının (Şile istikametinde) 600 metre ilerisinde inşa edildi. 3 blok ve sosyal alanlardan oluşan ve yaklaşık 3.500 öğrenci kapasitesi olan yurt binamızın 1500 kişi kapasiteli ilk bloğu 2014 - 2015 akademik yılında faaliyete geçti. 

Ümraniye Kız Öğrenci Yurdunda, özgün ranza tasarımı ile donatılan ve müstakil banyo-tuvaletlerin bulunduğu odalarda öğrencilerimizin rahatça ders çalışıp dinlenebilecekleri bir ortam sağlanıyor. Katlarda yeteri kadar etüt salonları ve dinlenme alanları, mescit bulunmaktadır. Ayrıca açık alanda yürüme ve dinlenme ihtiyacını karşılamaya ve bazı spor etkinliklerini yapmaya imkan veren, etrafı koruma altına alınmış ve bahçe düzenlemeleri gerçekleştirilmiş dış mekanlar vardır.

 Ümraniye Kız Öğrenci Yurdu hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Elmalıkent Erkek Öğrenci Yurdu

Elmalıkent Erkek Öğrenci Yurdu, betonarme yapılaşma yerine çevreci bir yaklaşımla tasarlanıp 104 adet konteynerin dönüştürülmesiyle oluşturulmuş bu anlamda Türkiye’nin ilk geri dönüşüm projesidir. Projede yer alan yurt bloklarının bağımsız giriş ve çıkışlara sahip olması öğrencilere daha özgür bir yaşam imkânı sunmaktadır.

Kullanım kolaylığı ve sağlamlığı ile ön plana çıkan Erkek Öğrenci Yurdu odalarında müstakil banyo - tuvalet, klima, fiber internet ve mini buzdolabı mevcuttur. Ayrıca çamaşırhane, ütü odası, yemekhane, mescit ve etüt salonları öğrencilerin kullanımına sunulan ortak mekânlar olarak tasarlanmıştır.

Projedeki yüksek ısı izolasyonu sayesinde minimum enerji tüketimi sağlanmaktadır. Çevre düzenlemesi devam etmekte olan projenin yeşillendirilmesinde zeytin ve ıhlamur ağaçlarının da yer aldığı yaklaşık 500 adet ağaç dikimi gerçekleştirilmektedir.

 

Elmalıkent Erkek Öğrenci Yurdu hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.