Rektörümüzün Mesajı

Rektörümüzün Mesajı

Sevgili Gençler,

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2010-2011 akademik yılında Edebiyat Fakültesinin Felsefe, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı programları ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlamış, takip eden yıllarda Uluslararası İslam ve Din Bilimleri Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde açtığı yeni programlarla lisans programlarını zenginleştirmeye devam etmiştir.

Üniversitemiz öğrencilerine, bireysel danışmanlık ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik uygulamaları yanında devam ettikleri programa uyum sorunu yaşayanlara akademik destek programı, istekli ve yetenekli olanlara ise gelişimlerini desteklemek ve hızlandırmak amacıyla akademik gelişim programı uygulanmaktadır.

Öte yandan üniversitemiz, mezunlarına hayatın ve mesleğin gerekli donanımı sağlamayı vazgeçilemez bir görev saydığı gibi, henüz lisans dönemindeki istekli öğrencilerimize lisansüstü çalışmalara hazırlanma imkânları sunmakta, geleceğin akademisyenlerinin yetiştirilmesinde önemli bir paya sahip olabilmek için Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde lisansüstü programlarını geliştirmeye devam etmektedir.

Öğrencilerimizin takip ettikleri programlara göre ihtiyaç duyacakları yabancı dilleri en iyi düzeyde öğrenebilmeleri için, Yabancı Diller Yüksekokulu, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (29 MAYIS SÜREM), Arapça Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (29 MAYIS ARÖMER) ve Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (29 MAYIS TÜRÖMER) bünyesinde de farklı programlar oluşturulmuştur.

Üniversitemiz, lisans ve lisans üstü programları yanında farklı alanlarda bilimsel araştırmalar yapan araştırma merkezleriyle, yurt içi ve yurt dışındaki saygın üniversiteler ile işbirliği halinde eğitim öğretim ve bilimsel araştırma konularında belirlenen hedeflerine kararlılıkla ilerlemektedir.

Kuruluşundan itibaren Altunizade Yerleşkesinde faaliyetlerine devam eden üniversitemiz 2018-2019 akademik yılından itibaren ağırlıklı olarak Ümraniye Elmalıkent Ana Yerleşkesi ve kısmen de Ümraniye Yamanevler Yerleşkesinde eğitim öğretim ve akademik faaliyetlerini seçkin akademik kadrosu ve öğrencileriyle birlikte sürdürecektir.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, özgüven sahibi, doğrunun ve iyinin arayışında olan, eleştirel düşünebilen, sorumluluklarının bilincinde, inançlara ve etik değerlere saygılı insanlar yetiştirmek hedefiyle kapılarını ülkemiz gençlerinin yanı sıra yurt dışından gelecek öğrencilere de açmaktadır. Böylece söz konusu coğrafya ile dinî, millî ve tarihî zemine dayalı ilişkilerimizin ilmî, sosyal ve hatta ekonomik alanlarda da artarak gelişmesi hedeflenmektedir.

Ülkemizin ve bölgemizin önde gelen üniversitelerinden biri olma yolunda kararlılıkla ilerleyen üniversitemizin gelişmesine katkı sağlayan kurucu vakfımız Türkiye Diyanet Vakfının kıymetli yöneticilerine ve üniversitemizin kıymetli Mütevelli Heyet başkan ve üyelerine teşekkür eder, siz kıymetli gençleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade ederek sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Mustafa SİNANOĞLU

Rektör