Doç. Dr. Orhan KOCAMAN

Lisans
Marmara Üniversitesi - 1990

Yüksek Lisans
Sakarya Üniversitesi - 2005

Doktora
Yeditepe Üniversitesi - 2015

Özgeçmiş Özgeçmiş (PDF) YÖK Akademik
Tam Zamanlı

Özgeçmiş

Orhan Kocaman 1990 yılında Marmara Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Lisans Programından mezun oldu. İstanbul Özel Marmara Koleji'nde 10 yıl İngilizce öğretmenliği yaptı. 2000 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Okutman olarak göreve başladı. 2005 yılında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Yüksek Lisans Programında "Bilgisayar Destekli Yabancı Dil Öğretiminin Öğrenci Tutum ve Başarısına Etkileri" başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Doktora eğitimini 2015 yılında Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Doktora Programında "Bilgisayar Destekli Kelime Öğretiminin Kelime Öğrenme ve Kelime Öğrenme Stratejilerine Etkileri" başlıklı tezi ile tamamladı.
Dr. Kocaman, 2015-2020 yılları arasında Sakarya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Programında Yrd. Doç. Dr. ve Dr. Öğr. Üyesi olarak çalıştı. 2020 yılından itibaren İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Programı Başkanı olarak görev yapan Dr. Kocaman, 2021 yılında Doçent oldu. İleri düzeyde İngilizce, İspanyolca, Gürcüce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.
Dr. Kocaman'ın uzmanlık alanları arasında bilgisayar destekli yabancı dil öğretimi, dil öğrenme yaklaşımları, dil edinimi, çocuklara yabancı dil öğretimi ve kelime öğrenme stratejileri yer almaktadır.