2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Kesin Kayıt Duyurusu

Değerli Öğrencimiz,

Artık İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi ailesinin bir üyesisiniz; aramıza hoş geldiniz.

 1. Üniversitemize kesin kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında elektronik olarak veya üniversitemiz Altunizade Yerleşkesinde bulunan kayıt ofisine şahsen gelerek yaptırılacaktır.

 2. Elektronik kayıt sistemini tercih eden öğrencilerimizin kayıt işlemleri için Üniversiteye gelmelerine gerek yoktur. Bu öğrencilerimiz kesin kayıt işlemlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında üniversitemizin https://odeme.29mayis.edu.tr adresinden elektronik olarak yaptırabileceklerdir.

 3. Elektronik kayıt zorunlu olmayıp öğrencinin isteğine bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrencilerin kayıtları 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında Üniversitemiz Altunizade Yerleşkesinde bulunan kayıt ofisinde yapılacaktır.

 4. Yukarıda belirtilen tarihlerde kesin kaydını yaptırmayan öğrenciler, Üniversitemizin öğrencisi olma hakkından vazgeçmiş sayılacak ve herhangi bir hak iddia edemeyeceklerdir.

 5. Üniversitemize elektronik kayıtlar hakkında detaylı bilgiler aşağıda verilmiş olup, bu bilgileri dikkatlice okumanız ve aşamaları sırasıyla takip etmeniz, elektronik kaydınızı hızlı, kolay ve sorunsuz yapmanıza yardımcı olacaktır.

  A) Üniversiteye elektronik kayıt yaptıran öğrencilerden bu aşamada herhangi bir belge istenmeyecek, 01-02 Ekim 2018 tarihleri arasında aşağıda (6.madde) yazılı belgeleri Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim etmeleri halinde ders kayıtları yapılacaktır.

  B) Yıllık öğrenim ücretini tamamı peşin veya taksitlendirerek ödeyip, "Online Kayıt Formu"nu dolduran kısmi burslu öğrencilerin Üniversiteye kesin kayıtları yapılmış olacaktır. Tam Burslu öğrenciler ile %100 öğrenim ücreti indirimi hak eden öğrenciler öğrenim ücreti ödemeyeceğinden, elektronik kayıt için bu öğrencilerin yalnızca "Online Kayıt Formu"nu doldurmaları yeterli olacaktır.

  C) Kayıt İşlemlerinin Aşamaları:

  BİRİNCİ AŞAMA; "Online Kayıt Formu"na T.C. kimlik numaranızı girdiğinizde ÖSYM’ye bildirdiğiniz cep telefonu numaranıza sisteme girişte kullanacağınız bir şifre gönderilecektir. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile "Online Kayıt Formu"na giriş yaparak Üniversitemize ödemeniz gereken yıllık öğrenim ücreti tutarınızı öğreniniz.

  Zorunlu hazırlık sınıfı bulunan programlara kesin kayıt yaptıracak öğrenciler hazırlık sınıfı öğrenim ücreti üzerinden ödeme yapacaklardır. Yabancı dil yeterlik sınavında başarılı olup lisans öğrenimine başlayanlara programlarının ücret durumuna göre fark iadesi yapılacak veya kendilerinden fark tahsil edilecektir.

  Sosyal Hizmet programına kesin kayıt yaptıracak öğrenciler Sosyal Hizmet lisans programı öğrenim ücreti üzerinden ödeme yapacaklardır. Ayrıntılı bilgi için Madde 7'ye bakınız.

  İKİNCİ AŞAMA; "Online Kayıt Formu"nda yer alan "Kredi Kartı ile Ödeme Yap" alanında belirtilen "Bonus, Maksimum, World (Yapı Kredi-Vakıfbank), Axess" özellikli tek bir kredi kartı kullanarak yıllık öğrenim ücretinizi tek çekim veya en fazla 10 taksite kadar taksitlendirerek ödeyebilirsiniz. Bu işlem nedeniyle herhangi bir ücret veya fark alınmayacaktır. Yıllık öğrenim ücretinin tamamının tek çekimde ödenmesi durumunda %6 indirim uygulanacaktır.

  ÜÇÜNCÜ AŞAMA; "Online Kayıt Formu"nun tamamını doldurarak, elektronik kayıt işleminizi sonuçlandırınız.

 6. Şahsen gelerek kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle üniversitemiz Altunizade Yerleşkesinde bulunan kayıt ofisine başvurarak kesin kayıtlarını yaptıracaklardır:
 • ÖSYS Sonuç Belgesi (internet üzerinden alınacaktır),
 • Mezun olunan liseden alınan diplomanın aslı (yeni mezunlar için diplomalar tanzim edilmemiş ise yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı),
 • Nüfus Cüzdanının aslı ve fotokopisi,
 • Kan grubu kartı,
 • 4 adet vesikalık fotoğraf (arkalarına iz bırakmadan adınızı, soyadınızı ve kazandığınız programı yazınız).
 1. İngilizce ve Arapça Hazırlık Sınıfı Yeterlik Sınavları 02-03 Ekim 2018 tarihinde saat 09:30’da Üniversitemiz Ümraniye Yamanevler Yerleşkesinde yapılacak olup ayrıntılı bilgi üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir.

 2. İsteğe bağlı Arapça veya İngilizce hazırlık sınıfında öğrenim görme talebi bulunan Sosyal Hizmet programı öğrencilerinden, kontenjan dahilinde hazırlık sınıfına yerleştirilenlerin hazırlık sınıfı öğrenim ücreti farkı ders kayıtları sırasında tahsil edilecektir. (Arapça veya İngilizce Hazırlık sınıfı okumak isteyen Sosyal Hizmet Programı öğrencileri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında ekteki talep formunu doldurmalıdır.) (TALEP FORMU) Hazırlık sınıfında öğrenim görmeye hak kazanan öğrencilerin listesi 09.2018 tarihine kadar web sitesinde ilan edilecektir. Hazırlık sınıfında öğrenim görmeye hak kazanan tüm öğrencilerin hangi seviyede öğrenime başlayacaklarının belirlenmesi için 02 Ekim 2018 tarihinde saat 09:30’da Üniversitemiz Ümraniye Yamanevler Yerleşkesinde “Seviye Tespit Sınavı” yapılacaktır. Hazırlık sınıfında öğrenim görecek tüm öğrenciler bu sınava gireceklerdir.

 3. Üniversiteye yerleşmekle birlikte başka bir yükseköğretim kurumunda kaydı bulunan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde Üniversitemize kayıt yaptıramaz. Bu öğrencilerin Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile irtibata geçerek detaylı bilgi almaları gerekmektedir.

 4. 1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybeden adaylar Üniversiteye kayıt yaptıramaz. Bu öğrencilerin Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile irtibata geçerek detaylı bilgi almaları gerekmektedir.

 5. Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemler yapılır.

"Online Kayıt Formu"na gitmek için tıklayınız  (03 Eylül 2018 saat 09:00’dan itibaren)

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi öğrenim ücretleri için tıklayınız.

Eğitim-Öğretim Ücreti Ödeme Koşulları için tıklayınız.

Sosyal Hizmet Programı öğrencilerine özgü isteğe bağlı Arapça ve İngilizce hazırlık sınıfı talep formu için tıklayınız. (03 Eylül 2018 saat 09:00’dan itibaren)

Burslar ve sağlanan diğer imkânlar için tıklayınız.

Üniversitemiz öğrenci yurtları hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

 

İletişim:

Çağrı Merkezi: +90 216 988 14 00

Adres: İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, Altunizade Yerleşkesi, İcadiye-Bağlarbaşı Caddesi, No: 40 34662 Üsküdar/İstanbul

Santral: +90 216 474 08 60

E-posta: ogrenciisleri@29mayis.edu.tr

Yayınlanma Tarihi: 31 Ağustos 2018