Engelli Öğrenci Birimi

Engelli Öğrenci Birimi

  • Yerleşkemizde; herkesin eşit şartlarda eğitim görmesini ve engelsiz bir yaşamı amaç edinmiş üniversitemiz, engelli öğrencilerimizin kantin, kafeterya, avlular, yemekhane gibi zorunlu yaşam alanları dahil tamamına kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan gidebilmelerini ve bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamıştır.
  • Öğrencilerimizin her türlü sorun, istek ve şikayetlerini dile getirecekleri engelliogrencibirimi@29mayis.edu.tr e-posta adresi aktif halde kullanılmaya başlanmıştır.
  • Üniversitemizin kayıt döneminde Engelli Öğrenci Birimimiz hakkında bilgi edinmek isteyen veli ve öğrencilerimize bilgi verebilmek maksatlı danışma masamız bulunmaktadır. Burada görev alan personelimiz engelli öğrencilerimize birimimiz hakkında istedikleri bilgileri vermektedir.
  • Üniversitemizde yapılan ara sınavlar ve final sınavlarında, sınav görevlilerinin dağıtılması sırasında, sınava katılacak engelli öğrencinin olup olmadığı göz önüne alınmakta, sınav yerlerinin belirlenmesi sırasında, bedensel engelli öğrencilerin bulunduğu derslerin sınavlarının mutlaka erişilebilir ortamlarda yapılmasına, engelli öğrencilerin (görme engelli öğrenci) sınavının ayrı bir ortamda bir araştırma görevlisi tarafından yapılmasına ve araştırma görevlisinin engelli öğrencinin okuduğu bölümün araştırma görevlisi olmasına dikkat edilmektedir.
  • Engelli öğrencilere yönelik eğitim öğretim faaliyetlerini yürütme konusunda desteğe ihtiyacı olan bölümlere ve öğretim elemanlarına danışmanlık desteği sunulmaktadır

ENGELLİ ÖĞRENCİ BİRİMİ KOMİSYON ÜYELERİ

Prof. Dr. İlyas ÇELEBİ

Rektör Yardımcısı (Başkan)

Dr. Öğr. Üyesi Talip YİĞİT

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü

Dr. Öğr. Üyesi Alphan Yusuf AKGÜL

Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

Azize ÇIRTLIK

Genel Sekreter 

Erdal İŞCAN

İdari ve Mali İşler Daire Başkanı 

Neşe DURUKAN

Öğrenci İşleri Daire Başkanı 

Gürhan TOKTAŞ

Sağlık Kültür ve Spor Şube Müdürü

E-Posta Adresi:

engelliogrencibirimi@29mayis.edu.tr

Yükseköğretim Kurumları Engelliler Danışma ve Koordinasyon Yönetmeliğine ulaşmak için tıklayınız.